Przejdź do treści
Osiągnięcia, rok szkolny 2019/20
KONKURSY MIĘDZYNARODOWE
- Nagroda Dyrektora Wydawnictwa Promyczek ks. Andrzeja Mulki i Nagroda Jury Dziecięcego w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej – SKOWRONECZEK 2019 – Zuzanna Pasiowiec
- Zakwalifikowanie się drużyny WhiteEagles „Białych orłów” do trzeciego etapu konkursu Astro Pi 2019/20
- Najlepszy projekt bazy księżycowej w międzynarodowym konkursie MoonCamp – drużyna „Panowie z Jasła” w składzie Mirosław Kmon, Jakub Kosiek i Antoni Moskal
KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE
- I miejsce w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” – Kinga Moskal
- II miejsce w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” – Kinga Moskal
- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magurskie Krajobrazy” – Julia Tarnowska
- I miejsce w krajowym XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sanoku – Lena Kraus
- II miejsce w krajowym XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sanoku – Dawid Wojnarowicz
- VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fundacji Kulczyk „Zostań w domu i daj przepisa” – Dominika Leśniak
- Wyróżnienie w krajowym XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sanoku – Patrycja Wachowska
- Laureatka II stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Dominika Leśniak
- Laureat II stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Ksawery Kardaś
- Laureatka II stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Anna Czerkowicz
- Laureat III stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Jakub Machowski
- Laureatka III stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Kornelia Brej
- Laureat III stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Kamil Książko
- Laureat III stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Szymon Hendzel
- Laureatka III stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Lena Kraus
- Laureat III stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Antoni Moskal
- Laureat IV stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Filip Makowski
- Laureat IV stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Michał Biel
- Laureat IV stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Wojciech Pilut
- Laureatka V stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Zofia Jodłoska
- Laureatka V stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Amelia Kuzak
- Laureatka V stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Amelia Witalec
- Laureatka V stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus – Matematyka.Plus – Ewa Brożyna
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Anna Czech
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Łukasz Michałowski
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Emilia Smyka
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Lena Kraus
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Natalia Kopeć
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Hubert Dziubanik
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Antoni Moskal
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Jan Madej
- Wyróżnienie w Konkursie „Kangur matematyczny” – Kinga Moskal
KONKURSY KURATORYJNE
- Kornelia Kaszowicz – Konkurs Kuratoryjny z języka niemieckiego (etap rejonowy)
- Zuzanna Mikłaszewicz – Konkurs Kuratoryjny z języka niemieckiego (etap rejonowy)
- Aleksandra Bemben – Finalistka Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego
- Kornelia Kaszowicz – Finalistka Konkursu Kuratoryjnego z języka polskiego
- Anna Czerkowicz – Konkurs Kuratoryjny z matematyki (etap wojewódzki)
- Kinga Moskal – Finalistka Konkursu Kuratoryjnego z geografii
- Aleksandra Bemben – Finalistka Konkursu Kuratoryjnego z biologii
- Filip Szarek – Finalista Konkursu Kuratoryjnego z biologii
- Jan Madej – Laureat Konkursu Kuratoryjnego z biologii
- Kinga Moskal – Laureatka Konkursu Kuratoryjnego z biologii
- Kamil Kwieciński – Laureat Konkursu Kuratoryjnego z historii
KONKURSY WOJEWÓDZKIE
- Laureat wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Zemsta za niepodległość. Ziemianie ofiary dwóch agresorów” – Kamil Kwieciński
- Laureaci wojewódzcy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Zemsta za niepodległość. Ziemianie ofiary dwóch agresorów” – Karol Kolbusz, Marcin Kowalkowski, Paweł Mastaj
- I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Historycznym „Chcieliśmy Tylko Wolnej Polski!” – Lena Kraus
- III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Inni, czy tacy sami?” /kategoria plastyczna/ - Jan Bemben
- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Inni, czy tacy sami?” /kategoria literacka/ - Anna Rzemińska
- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS” – Milena Gajda
KONKURSY POWIATOWE/GMINNE/MIEJSKI
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa – Wojciech Pilut
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu – Jan Madej, Filip Szarek, Aleksandra Bemben
- I miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Antoni Moskal
- II miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Zuzanna Gałuszka
- I miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Kinga Moskal
- I miejsce w XI edycji Konkursu plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym” – Julia Tarnowska
- II miejsce w VII regionalnym dyktandzie „Jasielszczyzna zna polszczyznę” – Kinga Moskal
- III miejsce w XII Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS – Kinga Moskal
- III miejsce w XII Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS – Jan Madej
- I miejsce w etapie rejonowym XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w kategorii szkół podstawowych – Kinga Moskal
- I miejsce w Konkursie Międzyszkolnym „Odnawialne źródła energii” – Kinga Moskal
- II miejsce w Konkursie Międzyszkolnym „Odnawialne źródła energii” – Jan Madej
- I miejsce w Konkursie Internetowym „Ptak mój przyjaciel” MDK Jasło w kategorii klas 4 – 6 – Antoni Moskal
- I miejsce w Konkursie Internetowym „Ptak mój przyjaciel” MDK Jasło w kategorii klas 7 – 8 – Anna Wróbel
- I miejsce w Konkursie Internetowym „Ptak mój przyjaciel” MDK Jasło w kategorii klas 7 – 8 – Kinga Moskal
- II miejsce w Konkursie Internetowym „Ptak mój przyjaciel” MDK Jasło w kategorii klas 7 – 8 – Krzysztof Królikowski
- Wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Krzysztof Królikowski
- Wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Dominik Koba
KONKURSY ARTYSTYCZNE
- I miejsce w Konkursie plastycznym „Jasło się mieni w barwach jesieni” – Milena Gajda
- III miejsce w Konkursie plastycznym „Jasło się mieni w barwach jesieni” – Antoni Moskal
- I miejsce w konkursie plastycznym „Kartka świąteczna Miasta Jasła” – Mikołaj Żebracki
- I miejsce w Konkursie Bożonarodzeniowym pt. „Świąteczna ozdoba tradycyjna i współczesna, najpiękniejszy piernik” – Lena Kraus
- II miejsce w Konkursie fotograficznym „Krajobrazy Dorzecza Wisłoki” – Natalia Kopeć
- Wyróżnienie w Konkursie plastycznym „Jasło się mieni w barwach jesieni” – Kinga Moskal
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Teksty Piosenek zorganizowanym przez Europejską Fundację Wspierania Talentów „Młodzi Artyści” w Zielonej Górze – Lena Kraus
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kartka świąteczna Miasta Jasła” – Marta Adamik
- Laureatka konkursu plastycznego pt. „Bezpieczne wakacje 2019” – Gabriela Ruwińska
- Laureat XIII Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Zimowe impresje” – Antoni Moskal
- Wyróżnienie w XIII Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży „Zimowe impresje” – Kinga Moskal
ZAWODY SPORTOWE
- I miejsce w XVIII Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych – zespół uczniów SP 12
KONKURSY SZKOLNE
- Nagroda w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Natalia Flok
- Nagroda w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Hubert Dziubanik
- Nagroda w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Kinga Moskal
- I miejsce w konkursie grafiki komputerowej „Kartka Bożonarodzeniowa” – Julia Dziubanik
- II miejsce w konkursie grafiki komputerowej „Kartka Bożonarodzeniowa” – Oliwia Ignarska
- III miejsce w konkursie grafiki komputerowej „Kartka Bożonarodzeniowa” – Aleksandra Passowicz
- I miejsce w szkolnym konkursie „Moja Ziemia za 50 lat” (kat. kl. I – III) – Oliwier Dranka
- I miejsce w szkolnym konkursie „Moja Ziemia za 50 lat” (kat. kl. IV – VI) – Lena Kraus
- II miejsce w szkolnym konkursie „Moja Ziemia za 50 lat” (kat. kl. IV – VI) – Maksymilian Dranka
- I miejsce w konkursie „Mistrz klawiatury” – Alan Bieszczad
- II miejsce w konkursie „Mistrz klawiatury” – Justyna Budnik
- III miejsce w konkursie „Mistrz klawiatury” – Sebastian Rączka
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Maja Jodłoska
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Lena Kowalkowska
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Zofia Jodłoska i Amelia Kuzak
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Maja Okarma i Martyna Malarczyk
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Patrycja Wachowska
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Lena Kraus
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Oliwia Sułyk
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Kinga Moskal
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Oliwia Skiba
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Anna Czerkowicz, Karolina Krężel i Milena Filip
- I miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Dawid Wojnarowicz
- II miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Albert Czeluśniak
- II miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Bartosz Sochacki
- II miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Łukasz Michałowski
- II miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Weronika Wielgosz
- II miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Natalia Zięba
- II miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Dorota Skórka i Wiktoria Dusza
- II miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Oliwia Wasilewska
- III miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Zuzanna Taraba, Zuzanna Barzyk, Maja Czyżowicz
- III miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Zuzanna Więcek i Michał Kuchta
- III miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Emilia Konieczny
- III miejsce w szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – Szymon Ruwiński
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Zuzia Taraba
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Jan Bemben
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Nikola Dzięglewicz
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Annia Czech
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Amelia Witalec
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Fabian Brej
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Jakub Bemben
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Antoni Moskal
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ziemia w kosmosie” – Lena Kraus
DZIAŁANIA I PROJEKTY EDUKACYJNE
- Projekt Erasmus + „STEAM TIME – Solve UNESCO crime” 2018 – 2020
- Program Centrum Edukacji Obywatelskiej „Całościowy Rozwój Szkoły”
- Projekt „Chrońmy dzieci” Fundacji Dzieci Niczyje
- Projekt „Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem”
- Program „Helios dla szkoły”
- Projekt edukacyjny „Młodzież i Przedsiębiorczość”
- Projekt BohaterON w twojej szkole
- Projekt Jasielska Liga Naukowa z LOTOSem
- I miejsce w kategorii kl. I - III projekt pt. „Pasja, pasja, trzeba mieć pasję – czyli jakie hobby i zainteresowania mają jaślanie oraz jak to wpływa na ich zdrowie” – drużyna w składzie Julia Bałon, Dominika Leśniak, Aleksandra Sarnecka
- Nagroda Główna i I miejsce w kategorii kl. IV – VI projekt pt. „Stary cmentarz w Jaśle – mało znane źródło wiedzy o dziejach miasta. Jak zdobyć, utrwalić i upowszechnić informacje na temat zapomnianych a zasłużonych ludzi spoczywających na jasielskiej nekropolii?” – drużyna w składzie Anika Koba, Zuzanna Skałba, Julia Tarnowska
- III miejsce w kategorii kl. VII - VIII projekt pt. „W miejskiej dżungli kultury, czyli jakimi odbiorcami kultury są jaślanie?” – drużyna w składzie Aleksandra Bemben, Dominika Florko, Wiktoria Florko
- Projekt Ogólnopolskiej Sieci Obywatelskiej
- Program Domowych Detektywów
- Program „Spójrz inaczej”
- Program profilaktyczny „Trzymaj formę”
- Program prozdrowotny „Bieg po zdrowie”
- Mleko i przetwory mleczne w szkole
- Owoce i warzywa w szkole
- Szkolne przygody – Gang Słodziaków
AKCJE CHARYTATYWNE
- Akcja „Góra Grosza” z Towarzystwem NASZ DOM
- Akcja zbiórki zabawek w ramach akcji PSP na rzecz oddziałów onkologicznych dla dzieci
- Zbiórka Szlachetna Paczka
- Zbiórka CARITAS „Torba charytatywna”
- Zbiórka zniczy przez 139 DH LISY „Jaślanie w Stulecie Niepodległej pamiętają o zapomnianych Rodakach”
- Akcja zbiórki nakrętek dla naszej koleżanki z SP 12
- Zbiórka karmy dla zwierzaków z jasielskiego przytuliska
- Zbiórka zużytych baterii
- Zbiórka zużytych telefonów komórkowych i tabletów
INNE DZIAŁANIA SPOŁECZNE
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
- Apel pamięci
- Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle
- Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
- Bieg przełajowy „O Złoty Liść Dębu”
- Rekonstrukcja historyczna „Wojna obronna Polski – wrzesień 1939”
- Wyjazd do Rumunii grupy uczniów w ramach projektu „STEAM TIME – Solve UNESCO crime”
- Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
- Uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle
- Zaangażowanie Sekcji Wolontariatu w Budżet Obywatelski
- Udział uczniów klas VII i VIII w XI Konferencji Ekologicznej „Zasoby wodne – zarządzanie i gospodarka wodami”
- Wyjazd przedstawicieli 139. DH Lisy do Lwowa w ramach akcji „Jaślanie pamiętają o zapomnianych Rodakach”
- „naPĘDZENI CZYTANIEM” – wizyta 6a w Miejskiej Bibliotece Publicznej
- Lekcja muzyki z Grupą FLAMENCO
- Wizyta w przedsiębiorstwie uczniów uczestniczących w projekcie „Młodzież i przedsiębiorczość”
- Udział w akcji #SzkołaDoHymnu – uroczyste odśpiewanie hymnu Polski o godz. 11:11
- Udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”
- Spotkanie z podróżnikiem – Namibia
- Akademia z okazji Święta Niepodległości
- Dzień Życzliwości dla klas IV – VIII – RapPedagogika
- Dzień Życzliwości dla kl. I – III
- Tydzień Edukacji Globalnej 2019
- Niebieski Dzień dla klimatu i praw dziecka
- Zabawa andrzejkowa z Myszką Miki, Myszka Mini i Pipi
- Dyskoteka andrzejkowa
- Wyjazd młodzieży w ramach projektu „Młodzież i przedsiębiorczość”
- Dzień Czapki Mikołajkowej
- Szkolne Mikołajki
- Warsztaty z pomocy przedmedycznej z „Misiem Ratownikiem” dla kl. I – III
- Przygotowanie teledysku świątecznego
- Wigilia szkolna
- Występ w Orszaku Trzech Króli
- Udział wolontariuszy w 28. Finale WOŚP
- Wypoczynek zimowy
- Oddanie do użytku nowego skrzydła przedszkola i dwóch interaktywnych monitorów dotykowych 75 – calowych dla uczniów klas starszych SP 12 w ramach projektu ERASMUS +
- Podpisanie umowy z LOTOSem na wsparcie działania „W DwUNAstce intregrujeMY”
- Zabawa karnawałowa klas I – III
- Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
- Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle
- Dyskoteka karnawałowa klas IV – VIII
- Poczta walentynkowa
- „Smaczna zbiórka” dla KASISI
- Dzień Języka Ojczystego
- Kino sferyczne w naszej szkole
- Dzień Ziemi on–line
- Święto Konstytucji 3 Maja on–line świętowanie
- Apel Katyński „Pamiętamy!” on–line
- Konkurs plastyczny „Ziemia w kosmosie” on–line
- Happening „Dzień Soku” on–line
- Rodzinne Świętowanie z Dwunastką on–line
- Egzamin ósmoklasisty
- Komers klasy ósmej on–line
- Zakończenie roku szkolnego 2019/20 on–line