Strona istnieje 24 lat 6 miesięcy 27 dni 7 godzin i 49 min.
KOŁO PLASTYCZNE
Opiekun koła plastycznego
mgr Antoni Zając
Do głównych zadań koła plastycznego należą:
- kształtowanie postawy uczniów poprzez pobudzenie
swobodnej ekspresji,
- rozwijanie aktywności emocjonalnej i intelektualnej,
- wzbogacanie wyobraźni i fantazji,
- przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze.
Szczegółowe cele i zadania:
- kształtowanie dyspozycji (uzdolnień) twórczych,
- rozwijanie wrażliwości i zainteresowania wizualnymi
przejawami świata natury i świata wytworów człowieka,
- kształtowanie umiejętności organizowania pracy i celowego
doboru metod w działalności plastycznej,
- kształtowanie umiejętności posługiwania się
elementarnymi środkami wyrazu plastycznego (barwa, walor,
kreska, itp.) do wyrażania własnych przeżyć i określonych
treści,
- poznawanie różnorodnych technik (linoryt, monotypia,
malarstwo na szkle, itp.), struktury wytworów, elementów
działań oraz ich wzajemnych zależności,
- projektowanie i wykonywanie płaskich, przestrzennych form z
zastosowaniem różnych układów plastycznych.
Działalność koła plastycznego obejmuje przygotowanie
uczniów do uczestnictwa w konkursach plastycznych
organizowanych przez różne instytucje kulturalno-oświatowe
oraz projektowanie i wykonywanie dekoracji szkolnych.
GABLOTA KOŁA PLASTYCZNEGO
STRONA TYTUŁOWA KRONIKI KOŁA PLASTYCZNEGO
Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 1999/2000:
1.
Szkolny konkurs "Szopka Betlejemska" - III miejsce:
Czech Katarzyna kl. Ie
2.
"Kartka Świąteczna" - wyróżnienie: Drabik
Grzegorz kl. Ie
3.
"Szopka Betlejemska" - V Wojewódzki Konkurs
Plastyczny w Głogowie Małopolskim
- II miejsce: Żarnowska Beata kl. Ie,
- wyróżnienia: Anita Grzyb, Gabriela Bebło
4. Konkurs Ekologiczny
"Zielona Ścieżka
Gimnazjalisty":
I miejsce - Forystek Katarzyna kl. Im
II miejsce - Nowacka Magdalena, Szymańska Agnieszka,
Szymańska Monika kl. If
III miejsce - Szpak Marlena, Buczek Karolina, Wojnar Klaudia,
Wojtas Katarzyna kl. Ia
III miejsce - Szetela Ewa, Szczepańska Joanna, Czech Katarzyna
kl. Ie
IV miejsce - Grzyb Anita kl. Ig
IV miejsce - Haluch Małgorzata kl. If
V miejsce - Siepkowska Zuzanna, Czajka Marta kl. Ig
wyróżnienie: Bebło Gabriela, Domowicz Katarzyna kl. Ic
wyróżnienie: Tokarz Karolina, Biernacka Joanna, Biernacka
Beata, Piczak Agnieszka kl. IL
wyróżnienie: Jaśkowiec Sylwia kl. In
5.
Palma Wielkanocna - prace przekazane na aukcje z
przeznaczeniem dochodu na konto Darii (dziewczynki oczekującej
na bioprotezy obu rączek)
6.
Ulubione miejsce w moim mieście - organizator MDK. I
miejsce - Biernacka Joanna, Biernacka Beata, Tokarz
Karolina
*** * ***
Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2000/2001:
1.
Karpacki most
2. Ilustracja do
Chłopów Reymonta - konkurs Miejskiej
Biblioteki Publicznej:
III miejsce - Tereszkiewicz Hubert kl. Im
III miejsce - Kolanko Piotr kl. Ie
wyróżnienie - Buczek Karolina, Szpak Marlena kl. IIa
wyróżnienie - Wojtas Katarzyna kl. IIa
3. Maskotka Gimnazjum - Szetela Ewa
4.
Konkurs Bożonarodzeniowy na szopkę, kartkę
świąteczną i ozdobę choinkową z elementami
regionalnymi:
-
kartka świąteczna: Roś Monika, Kmiecik Daniel,
Wietecha Aneta
5.
Zielona Ścieżka Gimnazjalisty: I miejsce:
Tereszkiewicz Hubert
II miejsce: Jaworski Mateusz
IV miejsce: Nowacka Magdalena, Dybaś Anna
wyróżnienie: Szerląg Ewelina, Szetela Ewa, Siepkowska
Zuzanna, Arciszewska Aleksandra, Grzyb Anita, Gadzała Łukasz
6.
Palma Wielkanocna - Świątek Arleta
*** * ***
Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2001/2002:
1.
Moje Gimnazjum - konkurs zorganizowany przez szkolne
koło plastyczne i szkolne koło historyczno - regionalne.
Laureaci: Kwast Tomasz, Grzyb Anita, Warchoł Agnieszka,
Domowicz Anna, Tereszkiewicz Hubert, Szczepańska Joanna,
Wojnarowicz Arkadiusz
2.
Bajki Ignacego Krasickiego w ilustracjach -
zorganizowany przez MBP:
III miejsce - Justyna Kluz kl. Ib
3.
Narkotyki droga do nikąd - zorganizowany przez
Stowarzyszenie Samorządna Młodzież Podkarpacia, Kuratorium
Oświaty, Komendę Powiatową Policji, MDK:
III miejsce - Mateusz Jaworski kl. IIIg
4.
Nikotyna - Alkohol - Narkotyk zorganizowany przez
Urząd Miasta i JDK. Wykonanie plakatów przez uczestników
koła plastycznego
5.
Kartka świąteczna - radosnych świąt Bożego
Narodzenia zorganizowany przez JDK:
I miejsce - Mateusz Maziarz kl. IIc
III miejsce - Anita Grzyb kl. IIIg
wyróżnienie - Ewa Słyś kl. II L
6.
Na najpiękniejszą kartkę, szopkę bożonarodzeniową i
ozdobę choinkową zorganizowany przez JF RTK.
Laureaci:
- Paulina Krawczyk - kat. ozdoba choinkowa
- Justyna Kluz - kat. ozdoba choinkowa
7.
Mówię NIE wszelkiej przemocy zorganizowany przez SP
Nr15 w Krośnie. Lauret: Hubert Tereszkiewicz
8.
Kartka Wielkanocna zorganizowany przez JDK w Jaśle.
Wyróżnienie: Anita Grzyb
9.
Kartka Wielkanocna zorganizowany przez SMJiRJ.
Laureaci: Anita Grzyb, Karolina Konieczna
10.
Zielona Ścieżka Gimnazjalisty zorganizowany przez
Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiat).
Wyróżnienia: Anita Grzyb, Hubert Tereszkiewicz
11.
Ale Jajo zorganizowany przez MDK w Jaśle.
Laureatka: Ewa Słyś
12.
Reklama książki - to warto przeczytać
zorganizowany przez MDK w Jaśle. Laureat: Hubert
Tereszkiewicz
13.
Zdrowy i bezpieczny wypoczynek Wyróżnienie:
Paulina Krawczyk 14.
Święty Antoni Patron Jasła
zorganizowany przez JDK i Parafię OO. Franciszkanów w
Jaśle.
Nagrodzeni: Aleksandra Huk, Mateusz Maziarz, Paulina Krawczyk,
Mariola Skocz, Ewa Szetela
Wyróżnieni: Justyna Kluz, Katarzyna Żuraw
15.
Polscy Piłkarze na Mistrzostwach Świata w Piłce
Nożnej i Igrzyskach Olimpijskich - (powiat)
Laureaci: Katarzyna Zielińska, Michał Juszczak, Ilona
Flis
Wyróżnienie: Joanna Kosiba
16.
Szanujmy Matkę Ziemię Międzywojewódzki Konkurs
Plastyczny.
Wyróżnieni: Hubert Tereszkiewicz, Mateusz Maziarz
Prace zakwalifikowane na wystawę pokonkursową: Anita Grzyb,
Ewa Szetela
*** * ***
Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2002/2003:
1.
Święta Bożego Narodzenia - kartka, ozdoba choinkowa,
stroik zorganizowany przez JF RTK (etap powiatowy)
Laureaci w kategorii kartka świąteczna:
Marzena Kaleta (kl. Ii)
Michał Juszczak (kl. IIIf)
Anna Domowicz (kl. IIb)
2.
Kartka Bożonarodzeniowa z akcentem brytyjskim
zorganizowany przez
Eurogim i koło plastyczne
(wewnątrzszkolny):
I miejsce - Marzena Kaleta (kl. I i)
I miejsce - Hubert Tereszkiewicz (kl. IIIm)
II miejsce - Agnieszka Jaworska (kl. If)
II miejsce - Paweł Patyk (kl. If)
III miejsce - Urszula Byś (kl. If)
Wyróżnienia: Paulina Krawczyk (kl. IIc), Izabela Karaś (kl.
IIk), Justyna Papciak (kl. Ij), Justyna Kaleta (kl. IIIL)
3.
Siedem Cudów Świata Antycznego zorganizowany przez
klub historyczny
Starożytność i koło plastyczne
(wewnątrzszkolny)
I miejsce - Mateusz Maziarz (kl. IIIc)
II miejsce - Agnieszka Jaworska (kl. If)
III miejsce - Kacper Zduński (kl. IId)
III miejsce - Paulina Krawczyk (kl. IIc)
Wyróżnienia: Katarzyna Bober (kl. IIL), Katarzyna Dzik (kl.
IIg), Paulina Reczek (kl. IIe), Kacper Zduński (kl. IId),
Justyna Kluz (kl. IIg) Gabriela Furman (kl. If - za wysoki
poziom artystyczny)
4.
Zielona Ścieżka Gimnazjalisty zorganizowany przez
Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiat):
I miejsce - Hubert Tereszkiewicz (kl. IIIm)
II miejsce - Marlena Zwolińska (kl. IL)
II miejsce - Marzena Kaleta (kl. Ii) Drużynowo I miejsce
5.
Regionalny konkurs na palmę i ozdobę wielkanocną
zorganizowany przez JF RTK oraz SMJiRJ (powiat).
Laureaci w kategorii ozdoba wielkanocna:
Norbert Abramowicz (kl. Ik)
Paulina Krawczyk (kl. IIL)
Mariola Bernacka (kl. Ih)
6.
Ale jajo zorganizowany przez MDK w Jaśle. Laureatka:
Marlena Zwolińska (kl. IL)
7.
Claude Monet - ogrodnik barw zorganizowany przez MDK
i Urząd Miasta Rybnika (międzynarodowy).
Laureat: Mateusz Maziarz (kl. IIIc) uzyskał kwalifikacje do
wystawy
8.
Koziołek w Europie zorganizowany przez MBP w Jaśle
(powiat):
III miejsce - Mariola Bernacka (kl. Ih)
9.
Życie i twórczość Ignacego Łukasiewicza
zorganizowany przez A. Zająca (wewnątrzszkolny):
Klasy I:
I miejsce - Gabriela Furman (kl. If)
II miejsce - Agnieszka Jaworska (kl. If)
III miejsce - Paweł Patyk (kl. If)
IV miejsce - Marlena Zwolińska (kl. IL)
V miejsce - Jakub Hap (kl. Ij)
VI miejsce - Damian Gomuła (kl. IL)
Klasy II i III:
I miejsce - Hubert Tereszkiewicz (kl. IIIn)
II miejsce - Magdalena Byś (kl. IIj)
III miejsce - Miłosz Oszajca (kl. IIb)
*** * ***
Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2003/2004:
1.
"Podróże z Janem Pawłem II" zorganizowany przez
MBP w Jaśle.
Mariola Bernacka (kl. II h) wyróżnienie
Gabriela Furman (kl. II f) wyróżnienie
Marzena Kaleta (kl. II i) wyróżnienie
2.
"Moja wizja piramidy" zorganizowany przez klub
historyczny "Starożytność" i koło plastyczne
(wewnątrzszkolny).
I miejsce - Joanna Szerszeń (kl. II ł)
II miejsce - Urszula Byś (kl. II f)
II miejsce - Paweł Patyk (kl. II f)
III miejsce - Mariola Bernacka (kl. II h)
III miejsce - Anna Żygłowicz (kl. II h)
Wyróżnienia:
Katarzyna Dzierga (kl. II h), Bożena Grzesiak (kl. II h), Anna
Kmiotek (kl. II f)
3.
"Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę, Stroik
Świąteczny i Ozdobę Choinkową" zorganizowany przez JF
RTK (powiatowy)
Laureaci w kategorii kartka świąteczna:
Gabriela Furman (kl. II f); Jakub Dzięglewicz (kl. II g)
4.
"Tolerancja wokół nas" zorganizowany przez Gimnazjum
Nr2 w Jaśle (powiatowy)
I miejsce - Paweł Patyk (kl. II f)
5.
"Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" organizator
Gimnazjum Nr2 w Jaśle kategoria plastyczna
"Jestem tym co
mnie otacza" (powiatowy)
II miejsce - Joanna Szerszeń (kl. II L)
III miejsce - Paweł Patyk (kl. II F)
V miejsce - Gabriela Furman (kl. II F)
Wyróżnienia:
Marlena Zwolińska (kl. II l); Renata Wilisowska (kl. II
j)
6.
"Ten kraj chcę zwiedzić" MBP (powiat)
nagrodzona: Marzena Kaleta (kl. II i)
wyróżnienia:
Mariola Bernacka (kl. II H); Joanna Szeszeń (kl. II Ł)
7.
"IV Podkarpacki przegląd plastyki dzieci i
młodzieży" pod patronatem Marszałka Województwa
Podkarpackiego BWA w Rzeszowie (wojewódzki)
Urszula Byś kl. II F - prace zastałe dopuszczone do
wystawy
8.
"Ale jajo!" MDK
nagrodzona: Wilisowska Renata (kl. II J)
9.
"Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza"
organizator Gimnazjum nr2 w Jaśle (poziom
międzywojewódzki)
I miejsce - Paweł Patyk (kl. II F)
II miejsce - Marzena Kaleta (kl. II I)
III miejsce - Marlena Zwolińska (kl. II L)
*** * ***
Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2004/2005:
1.
Wielcy twórcy literatury i kultury pt. "Fredro a
Molier" zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 (poziom powiatu -
pażdziernik)
kat. karykatura:
- wyróżnienie: Radosław Bronowicz
2.
Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę, Stroik
Świąteczny i Ozdobę Choinkową zorganizowany przez JFRTK
(poziom powiatu - grudzień)
kat. kartka świąteczna:
- laureaci: Mariola Bernacka, Mateusz Ścibor
3.
"Starożytni w karykaturze" - konkurs zorganizowany
przez koło historyczne "Starożytność" i koło plastyczne
(poziom wewnątrzszkolny - luty)
I miejsce - Renata Wilisowska
II miejsce - Jakub Garstka
III miejsce - Sylwester Rezmer
4.
"Polacy na Igrzyskach Olimpijskich - Ateny 2004" -
konkurs zorganizowany przez Gimnazjum Nr2, OZPN w Krośnie,
Szkolny Klub Olimpijczka (poziom powiatu - marzec)
I miejsce - Paweł Patyk
II miejsce - Renata Wilisowska
III miejsce - Magdalena Stygar
5.
Konkurs na Kartkę, Palmę i Ozdobę Wielkanocną
zorganizowany przez JFRTK i SMJiRJ (poziom powiatu -
marzec)
kat. kartka świąteczna
- laureaci: Patrycja Owsiak, Ewelina Kwilosz
6.
"Ale jajo!" konkurs zorganizowany przez MDK
(marzec)
Uczniowie koła plastycznego uczestniczyli w akcji malowania
pisanek wielkanocnych
7.
"Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" konkurs
zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 (poziom powiatu -
marzec)
kat. plakat:
"Planeta naszym życiem"
II miejsce - Renata Wilisowska
8.
"Moje piękne Podkarpacie" konkurs zorganizowany
przez Talens - Polska (poziom wojewódzki - kwiecień)
Przeprowadzono eliminacje wewnątrzszkolne i wyłoniono 3 prace
plastyczne reprezentujące naszą szkołę:
Anna Cygan; Marzena Kaleta; Renata Wilisowska
9.
"Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza"
konkurs zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 (poziom
międzywojewódzki - maj)
kat. plakat:
I miejsce - Paweł Patyk
II miejsce - Marzena Kaleta
V miejsce - Gabriela Furman
*** * ***
Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2005/2006:
1. "Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę, Stroik
Świąteczny i Ozdobę Choinkową" zorganizowany przez JF
RTK (powiatowy)
Laureatka w kategorii kartka świąteczna:
Magdalena Kutyna (kl.1c)
2. "Cudowny świat Astrid Lindgren" zorganizowany przez
MBP w Jaśle
III miejsce - Angelika Kotulak
3. "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" organizator
Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiatowy)
kategoria plakat: "Z ekologią za pan brat":
I miejsce - Magdalena Kutyna (kl. 1c)
III miejsce - Justyna Berowska (kl. 1k)
V miejsce - Kinga Ostapińska (kl. 2c)
4. "Regionalny konkurs na kartkę, palmę, ozdobę
wielkanocną" (powiatowy)
Laureaci:
Katarzyna Chochołem (kl. 1g)
Karina Janusz (kl. 1k)
Natalia Korczykowska (kl. 1g)
5. "Tolerancja wokół nas" zorganizowany przez
Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiatowy)
kategoria plakat: "Jesteśmy razem":
III miejsce - Bogusława Wojdyła
6. "Polacy na Mistrzostwach Świata w latach 1938 -
2002" (powiatowy)
I miejsce - Magdalena Kutyna (kl. 1c)
II miejsce - Kinga Ostapińska (kl. 2c)
II miejsce - Magdalena Stygar (kl. 3g)
III miejsce - Klaudia Żuklińska (kl. 2c)
Wyróżnienie - Anna Tumidajewicz (kl. 1g)
7. "Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza" -
organizator Gimnazjum Nr2 w Jaśle (międzywojewódzki)
II miejsce - Konrad Tereszkiewicz (kl. 1l)
III miejsce - Małgorzata Kłosowska (kl. 3k)
IV miejsce - Justyna Bialik (kl. 3a)
IV miejsce - Aleksandra Władyka (kl. 2c)
Projekt i wykonanie:
Antoni Zając